Závar před olomouckým brankářem Jiřím Trvajem.

Závar před olomouckým brankářem Jiřím Trvajem. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberečtí hokejisté nevzdávají boj o desítku, doma rozstříleli Olomouc

• 0
Téměř měsíc hokejisté Liberce čekali na slastný pocit vítězství. Jejich hrozivá série šesti proher v řadě ve středu skončila, Bílí Tygři na domácím ledě smázli Olomouc 5:1.

Liberečtí dali svým výkonem pod novým koučem Pešánem jasně najevo, že boj o extraligovou desítku a postup do předkola play-off nevzdali. Ještě je však čeká hodně práce, po středě zůstávají jedenáctí a odstup od desáté Boleslavi činí stále šest bodů. Do konce základní části přitom zbývá už jen sedm kol.

Zlepšit střeleckou efektivitu a bídné přesilovky. To byly hlavní dvě věci, na které se Tygři zaměřili v reprezentační přestávce. A od začátku bitvy s Olomoucí dávali najevo velkou chuť po vítězství.

Skóre otevřel v 7. minutě Bulíř, který nastoupil v prvním libereckém útoku. Na jeho prudkou a pohotovou ránu z vrcholu levého kruhu Vošvrda v olomoucké brance nezareagoval. Ještě do první přestávky přidali Liberečtí další dvě trefy -v přesilovce se trefil Jelínek a pak ještě dorážkou Bulík. Střelecké trápení Bílých Tygrů skončilo, tři góly vstřelili naposledy před více než měsícem.

Do druhé třetiny Vošvrdu v olomoucké brance vystřídal Trvaj. A byl úspěšný. Liberec v prostřední části dvakrát nastřelil tyčku a poté se dvě minuty úspěšně bránil dvojnásobné přesilovce hostů.

Další trefy viděli diváci v liberecké aréně až v závěrečné třetině, premiérový gól v extralize si připsal liberecký obránce Plutnar. „Jsem rád, že jsme tenhle důležitý a těžký zápas zvládli,“ pochvaloval si Michal Plutnar, který se do A-týmu dostal po dlouhé době a byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího týmu. „Makali jsme na sto dvacet procent, zjednodušili jsme hru a pálili ze všech pozic. To byl klíč k našemu úspěchu.“

Olomouc potvrdila pozici aktuálně nejutrápenějšího týmu v extralize. Její prohra v Liberci byla už devátá v řadě.

Už zítra čeká hokejisty Liberce další přímá bitva o extraligovou desítku. V domácím prostředí přivítají od 18 hodin celek Vítkovic.