Liberecký pohárový hrdina Hadaščok: dva góly a penaltový faul

8:08aktualizováno  8:08
Hned ve 4. minutě středečního duelu 3. kola domácího poháru Ondrášovka Cupu rozkmital své rychlé nohy u levé čáry liberecký fotbalový expres Breznaník, odcentroval, v pokutovém území Hradce Králové se po sérii odražených míčů nejlépe zorientoval útočník Hadaščok a poslal míč do sítě.

Liberecký Vojtěch Hadaščok se napřahuje ke gólu do sítě Hradce Králové. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Touto trefou odstartoval nejen své parádní představení, ale hlavně postup Liberce do 4. kola soutěže. V něm Severočeši narazí na senzaci z Převýšova. Divizní tým vedený bývalým stoperem Liberce Bohuslavem Pilným šokoval, když porazil pražskou Slavii jednoznačně 3:0.

Po ospalém prvním poločase se U Nisy začaly dít věci. V 53. minutě vysunul kolmicí do vápna liberecký Bosančič Hadaščoka, kterého v nouzi srazil gólman Koubek a penaltu bezpečně proměnil rutinér Štajner. O osm minut později Štajner vybojoval na půlce míč, poté předložil nabídku Hadaščokovi, který se prodral mezi stopery Hradce a chladnokrevně zakončil.

Další velké možnosti už gólem neskončily. V posledních vteřinách ještě zmírnil porážku Hradce na 3:1 hlavou po rohu Fukal.

"Někteří kluci v útoku měli zdravotní problémy, tak jsem dostal šanci a naložil jsem s ní myslím výborně," řekl reprezentant do 19 let Vojtěch Hadaščok. "Věřím, že mi tento pohárový zápas a moje dva góly pomůžou k tomu, abych dostával víc příležitostí i v lize."

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Liberečtí fotbalisté slaví vedoucí branku v utkání proti Dukle.
Liberec - Dukla 3:0, Slovan po třech zápasech vyhrál doma, činil se Kerbr

Že naposledy před vlastními fanoušky zvítězili v prvním zápase sezony, už neplatí. Fotbalisté Liberce doma v 10. kole první ligy zdolali Duklu 3:0 a velkou...  celý článek

Jablonecký Tecl a Pardubský ze Žižkova ve sprinterském souboji.
Proti Spartě se mi nedaří, je potřeba to změnit, velí Tecl

V dresech Slavie Praha, Jihlavy, Plzně a Jablonce dosud odehrál proti Spartě Praha celkem devět prvoligových zápasů, vstřelil jeden gól a pouze jednou v nich...  celý článek

Kajakář Ondřej Tunka u řeky Jizery doma na Malé Skále.