• 0
Ještě na jaře zápasy v České fotbalové lize, v třetí nejvyšší soutěži. Teď "jen" krajský přebor Libereckého kraje. Fotbalisté České Lípy se museli kvůli finančním problémům přihlásit o dvě soutěže níže. Úvodní zápas se jim nepovedl - podlehli Doksům 0:1. Nevedlo se ani dalšímu nováčkovi, Višňová porazila Mimoň 3:0. Na sestřihy všech zápasů se můžete podívat na videu.

Nováček z Mimoně vzdoroval ve Višňové až do 73. minuty, kdy se domácí Soukup propletl mezi čtyřmi obránci a z hranice velkého vápna vyslal nechytatelnou střelu.

Výsledky

Jak dopadly zápasy i v jiných soutěžích, čtěte na výsledky.com

Do konce zápasu Mimoň inkasovala ještě dvakrát - na 2:0 zvýšil v 80. minutě Šmidrkal a na začátku nastavení dal svůj druhý gól v zápase Soukup. Zahrával volný přímý kop, balon přelétl celou zeď a brankář Mimoně byl bezmocný.

"Nepřijeli jsme v optimální sestavě, začala řádit jakási střevní viróza, která postihla několik hráčů a to bylo na výkonu na hřišti bohužel znát," zhodnotil zápas pro web Českolipského deníku trenér Mimoně Bohuslav Najman.

Další videa

Pusťte si také

Nevedlo se ani nováčkovi z České Lípy. Tamní klub, který si říká Arsenal, ještě v loňské sezoně hrál ČFL, kvůli finančním problémům se však přihlásil do krajského přeboru. O dvě soutěže níže ale začal prohrou s Doksy 0:1.

Přesto panuje v České Lípě spokojenost. "S výkonem jsem velmi spokojen. Kluci se vydali ne na sto, ale na sto dvacet procent," zhodnotil přístup svých svěřenců pro klubový web trenér Jiří Ješeta.

Výsledky 2. kola (1. hraného): Semily - Desná 2:1, Sedmihorky - Mírová 3:0, Hrádek - Mšeno 2:1, Skalice - Doubí 0:0, Česká Lípa - Doksy 0:1, Višňová - Mimoň 3:0, Pěnčín-Turnov B - Bozkov 0:2.