Pardubický útočník Tomáš Rolinek (vpravo) v souboji s libereckým soupeřem.

Pardubický útočník Tomáš Rolinek (vpravo) v souboji s libereckým soupeřem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Tygři zabrali a dobyli Pardubice, triumf dokonal kapitán Nedvěd

• 0
Po třech nezdarech se hokejisté Liberce konečně zase radovali. Předposlední tým extraligové tabulky, který se celou sezonu trápí, po srdnatém výkonu zaslouženě zvítězil na ledě Pardubic 3:1.

"Mám hroznou radost, celý zápas jsme odmakali. Jestli budeme hrát takhle, postup do play-off není ztracený," radoval se brankář Marek Schwarz, který po příchodu z pražské Sparty odchytal za Bílé Tygry teprve druhé utkání. Jeho nový tým teď na desáté místo ztrácí osm bodů.

Liberec skoro v každém zápase dostává první gól, včera se však osudu vzepřel a v 9. minutě šel do vedení po rychlém protiútoku. Kica dostal přihrávku za obranu, vystřelil k levé tyčce a propálil Koutského.

Ještě do první přestávky to bylo 2:0 pro Bílé Tygry, když do sítě šikovně tečoval puk Bortňák.

"První gól nám hodně zvedl sebevědomí. Začali jsme dobře jako v minulých utkáních, ale tentokrát jsme se dokázali trefit," těšilo střelce druhé branky Dalibora Bortňáka.

Zatímco v úvodní části Liberečtí sázeli hlavně na výbornou obranu, v té prostřední ovládli hru a byli nebezpečnější. Jenže paradoxně se Pardubicím podařilo vstřelit kontaktní gól, Zohorna se trefil nádherně do horního růžku.

V závěru Východočeši Liberec tlačili, odvolali brankáře, kapitán Tygrů Petr Nedvěd však zachytil přihrávku soupeře a střelou do prázdné branky od útočné modré definitivně rozhodl.

Liberec nemohl nasadit zkušeného útočníka Radka Dudu. Jednalo se totiž o dohrávku 23. kola extraligy a v něm Duda nastoupil ještě jako hráč Chomutova. V pátek čeká hokejisty Liberce další důležité utkání na ledě soupeře. Představí se na Spartě.