Po akci libereckých hokejistů Lukáše Vantucha a Michala Bulíře puk za zády třineckého gólmana Petera Hamerlíka neskončil.

Liberečtí hokejisté udolali mistra, znovu rozhodl kapitán Nedvěd

• 0
V dohrávce prvního kola hokejové extraligy sice nezvládli Bílí Tygři Liberec start zápasu, ale mají za kapitána Petra Nedvěda. Mistrovský Třinec v úterý díky němu porazili 3:2 v prodloužení a v tabulce poskočili na druhé místo.

Hned v 5. vteřině prodloužení najel ostře do třineckého gólmana Hamerlíka domácí Urban a dostal trest ve hře, takže Liberečtí hráli ve třech. Jenže už po 12 vteřinách ujel chybujícím hostům v oslabení kapitán Liberce Petr Nedvěd a svým 10. gólem v sezoně si vychutnal ztuhlého Vojtka, jenž musel Hamerlíka nahradit, a zajistil Tygrům dva body.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

Úterní zápas začal divoce - třemi góly do času 5:42. Ve 2. minutě trefil domácí Kica tyč a hned z protiútoku otevřel zblízka skóre třinecký Rufer. Přesně o dvě minuty později posunul Oceláře do dvoubrankového vedení Orsava, jemuž pomohly další chyby beků i brankáře Vošvrdy, který odjel střídat a nahradil ho Pinc. Tygři snížili v 6. minutě kuriózní tečí Klimenty po nenápadné střele Trončinského.

Tím ale gólové manévry na dlouho skončily. Oba týmy měly sice řadu přesilovek, ovšem ofenzivní souhra se ani na jedné straně nedařila. A když už přišla nebezpečná střela, oba gólmani Pinc i hostující Hamerlík byli spolehliví.

Vyrovnání se Liberečtí dočkali až v 53. minutě, kdy v přesilovce zakončil parádní souhru Nedvěda s Bartovičem mladík Krejčík.

Zajímavý moment přišel čtyři minuty před koncem. Třinecký Bonk byl v sólu faulován a sudí nařídili trestné střílení. Před ním poslali domácí trenéři do branky nečekaně místo Pince zase Vošvrdu, který zkušeného Bonka vychytal!

"Takhle jsme domluvení, že na ty nájezdy bude chodit Tomáš Vošvrda. Jak se ukázalo, byl to dobrý tah," radoval se Marek Pinc. "Až na ten úvod jsme hráli dobře zezadu, zápas jsme odmakali naplno a máme dva body."

Sérii tří domácích zápasů v řadě, když v neděli porazili rovněž v prodloužení Pardubice, završí liberečtí hokejisté tento pátek. V den státního svátku nastoupí v Tipsport areně v prestižním duelu proti pražské Spartě. Pozor, utkání začne již v 15.00.