Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zima se nevzdává. V Krkonoších a Jizerkách si pořád skvěle zalyžujete

  10:47aktualizováno  10:47
O nadcházejícím víkendu budou v provozu všechny lyžařské areály v Libereckém kraji. Díky nebývale dobrým sněhovým podmínkám však ani poté sezona ještě zdaleka neskončí. Každý den budou jezdit vleky a lanovky v areálech v Harrachově nebo na Ještědu.

Na Ještědu se letos sezona protáhne až do 7. dubna. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

"Všechny sjezdovky jsou upravené. Provoz bude každodenní až do odvolání," uvedl náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč.

Harrachov je pověstný tím, že tam se lyžuje v Libereckém kraji nejdéle, obvykle až do konce dubna. Naopak na Ještědu jsou zvyklí areál zavírat kolem 20. března, letos se sezona protáhne až do 7. dubna.

"Podmínky jsou parádní a denně tady lyžuje asi 200 lidí, má tak smysl mít otevřeno i nadále," uvedl ředitel areálu na Ještědu Jan Svatoš.

Celý areál bude přístupný do neděle, od Velikonočního pondělí bude jezdit vlek Bucharka, F10 a lanová dráha Černý vrch a otevřeno bude pět sjezdovek.

"Na Velikonoční pondělí jsme pro návštěvníky připravili speciální cenu," vysvětlil za areál Pavel Chmelík z libereckého magistrátu. Dospělí zaplatí 199 korun, senioři a junioři 99 korun a děti devět korun.

"V provozu bude vlek Bucharka, F10 a lanová dráha Černý vrch, sjezdovky budou otevřeny Bucharka, F10, Pod lany, Slalomák a Liberecká. V provozu bude parkoviště P1 a v případě jeho naplnění bude možné parkovat u tunelu na TV cestě v areálu skokanských můstků," dodal Chmelík.

V pracovním týdnu od 2. do 5. dubna pojede Ještěd za ceny vedlejší sezony snížené u denního skipasu o 20 procent, u časových skipasů zůstávají ceny nezměněny.

V provozu bude vlek Bucharka, F10 a lanová dráha Černý vrch, otevřené budou sjezdovky Bucharka, F10, Pod lany, Slalomák a Liberecká.

"O víkendu 6. a 7. dubna bude navíc zřejmě v provozu lanová dráha Skalka a parkoviště P3 dle letního jízdního řádu," podotkl Chmelík.

Výborné podmínky k lyžování jsou v západní části Krkonoš nejen v Harrachově, ale i v dalších areálech. O velikonočním víkendu se bude jezdit v Rokytnici nad Jizerou nebo Benecku.

Běžkaři mají v horách výborné podmínky

"Sněhu je jako v lednu nebo v únoru, podmínky jsou bezvadné," uvedl starosta Benecka Jindřich Mejsnar. Zájem lidí o lyžování však podle něho stále klesá. O definitivním ukončení sezony po Velikonocích tam nerozhodli. Obdobně jsou na tom Vítkovice.

V areálu Šachty ve Vysokém nad Jizerou a Jablonci nad Jizerou se bude naposledy lyžovat v pondělí 1. dubna, v nedalekém Kamenci v Jablonci nad Jizerou ukončí sezonu už v neděli.

Na Velikonoční pondělí se nebude lyžovat ani v areálech Ski Bižu v Jizerských horách. V Bedřichově a na Severáku sezona skončí v neděli, Tanvaldský Špičák bude otevřený i příští víkend.

"Sněhu je dostatek, ale zájem už není tak velký," konstatoval jednatel Ski Bižu Pavel Bažant.

Výborné podmínky mají běžkaři v Jizerských horách a Krkonoších. Upravené budou mít na víkend minimálně základní trasy.

"Lyžaři, kteří se na velikonoční lyžování vydají, budou mít jednu z posledních možností zakoupit si v terénu samolepky a odznaky na podporu Jizerské magistrály," uvedla Jana Lhotová, ředitelka Jizerské obecně prospěšné společnosti, která se stará o stopy Jizerské magistrály.

Autoři: ,


Nejčtenější

Na vrcholku Ještědu hořel les, hasiči nasadili vrtulník a letadlo

Požár lesa na Ještědu pomáhají hasit i letadla (13.8. 2018).

Stovka hasičů likvidovala šest hodin požár na vrcholku Ještědu. Vzplanul zde lesní porost. Kvůli svažitému terénu...

Ať prezident počká. Rada nejdřív chválil tým: Můžeme soupeřit s každým

Jablonecký trenér Petr Rada huláká na své svěřence během utkání proti pražské...

Dorazil mezi novináře, pustil se do hodnocení zápasu a vtom mu začal vyzvánět telefon. „Omlouvám se, to je prezident....Nechci dělat mizernou mouku, říká mlynář a chce prorazit do řetězců

Dosud zákazníci mouku z mlýnu Daniela Pernera nemohli koupit v maloobchodech....

Nechci být nejlevnější, ale nejlepší. Krédo, které provází majitele mlýna ve Svijanech Daniela Pernera už řadu let. A...

Liberecké ANO chce zbourat bazén a stavět nový. Babiš mluví o ptákovině

Problémy bazénu způsobují vysloužilé technologie.

Zbourat libereckou plaveckou halu a postavit s pomocí státní dotace novou v městském Sport parku, do něhož patří také...

Simonova vila v Liberci vstala z mrtvých, zachránil ji Vojtěch Pražma

Vila v Liberci vyrostla v letech 1926-1929 v zahradě mezi dnešní Husovou a...

Dvacátá léta byla dobou mnoha stylů. Jedním z nich byl art deco vycházející ze secese, který si pohrával se stylizací...

Další z rubriky

Simonova vila v Liberci vstala z mrtvých, zachránil ji Vojtěch Pražma

Vila v Liberci vyrostla v letech 1926-1929 v zahradě mezi dnešní Husovou a...

Dvacátá léta byla dobou mnoha stylů. Jedním z nich byl art deco vycházející ze secese, který si pohrával se stylizací...

Dubček je náš. Rok 1968 je stále patrný v ulicích kraje

Dělostřelecká ulice

Zabílili je hned dvakrát: poprvé po válce, kdy musely z ulic zmizet německé vývěsní štíty a reklamy. Podruhé po srpnu...

V galerii se zpívá jako v bazénu. Liberec hledá lepší koncertní síň

Kostel Máří Magdalény v Liberci

Už řadu let upozorňují pěvecké spolky z Liberce i hudební profesionálové na to, že stotisícovému městu chybí kvalitní...

Grafton Recruitment Praha
Manažer oddělení technické legislativy

Grafton Recruitment Praha
Liberecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz