Čeká se boj o levnější skipasy na Ještěd, asistovat bude i ochranka

  14:14aktualizováno  14:14
Bez koruny tisícovka. Tak málo v minulosti nikdy nestál. Celoroční skipas za 999 korun bude nabízet lyžařský areál na Ještědu. Získá ho ale jen prvních tisíc zájemců. A ti si na něj ještě musejí vystát frontu na veletrhu Sport live, který se o víkendu koná v liberecké Home Credit Aréně.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Zájem bude zřejmě velký, v aréně to tak může vypadat jako na skutečném kolbišti. „V provozu budeme mít čtyři pokladny, u nich bude připravena i ochranka, pokud by došlo k nějakým strkanicím,“ podotkla Renata Balašová, marketingová ředitelka skiareálu Ještěd, který provozuje společnost Tatry Mountain Resorts (TMR).

„Pro každého Liberečana je Ještěd srdcová záležitost, ale bohužel podle průzkumů jich u nás moc nelyžuje. Těch důvodů je mnoho, od úzkých sjezdovek až po nevyhovující služby. To ale chceme postupně změnit. A abychom k nám lyžaře přilákali, tak jsme vyhlásili cenovou revoluci skipasů. Kdo 8. září zavítá na veletrhu k našemu stánku, může si koupit celoroční jízdné za 999 korun. K dispozici bude limitovaná edice tisíc kusů,“ vysvětlila.

Jeden návštěvník si může koupit jen jeden skipas, a to pouze na své jméno, součástí pak bude i fotografie a adresa.

Balašová předpokládá, že zájem bude velký, už jen proto, že tak levně se nikdy celoroční skipas neprodával. V minulých sezonách byla jeho hodnota sedm a půl tisíce korun.

Kdo nebude mít štěstí v sobotu, může si podle Balašové skipas koupit v dalších dnech v libereckém Městském informačním centru nebo na webu areálu. Cena už ale bude vyšší.

Skipasy už budou nepřenosné

Zájemci, kterým se nepodaří koupit skipas za zvýhodněnou cenu 999 korun, si ho budou moci pořídit během září za 2999 korun pro dospělého, pro dítě pak za 2100 korun. Pak cena ještě poroste. Nejvyšší cena, na niž se skipas dostane, bude 4999 korun.

Nově budou všechny skipasy nepřenosné. K tomuto kroku se areál uchýlil především proto, že v minulosti se s přenosnými permanentkami podvádělo. „Kontrolovatelnost skipasů prakticky neexistovala. Pak unikaly tržby,“ prohlásil ředitel areálu Jakub Hanuš.

Změní se i provozní doba. Sjezdovky se otevřou už od osmé hodiny ranní a zavřou v patnáct hodin. Večerní lyžování se pak spustí v sedmnáct hodin a skončí o tři hodiny později.

„Reagujeme tak na požadavky Liberečanů, kteří si chtějí jít zalyžovat třeba ještě před prací a večer zase spíš uvítají, když lyžování začne o hodinu dříve, aby mohli vzít i malé děti,“ vysvětlila marketingová ředitelka.

Provozovatelé skiareálu chtějí v letošní sezoně na Ještědu nabídnout lyžařům i nové zázemí. Proto staví multifunkční budovu v trojúhelníkovém prostoru konečné zastávky tramvaje, centrálního parkoviště a nástupní stanice na lanovou dráhu Skalka.

Společnost plánuje investice ve výši 700 milionů korun

Kromě nových pokladen tu budou i toalety, informační centrum nebo zázemí pro lyžařskou školu. To má být ostatně jedno z největších v rámci areálů, které provozuje TMR.

Stavba vyjde na 12 milionů korun, dalších více než pět milionů investuje Ski Ještěd do nové infrastruktury, včetně odbavovacího systému a zhruba čtyři miliony korun padnou na vylepšení tří gastro provozů. Další, čtvrtý kiosek má vyrůst na vrcholu modré sjezdovky na Pláních, která je ze všech ještědských svahů nejvhodnější pro rodiny s dětmi.

Příští rok by se měla v areálu začít budovat široká modrá sjezdovka, na tu by mělo padnout zhruba 120 milionů korun. Celkem TMR plánuje v areálu během šesti let investice za 700 milionů korun, kromě rozšíření sjezdovek chce firma vybudovat i dvě nové retenční nádrže. To je ale závislé mimo jiné i na změně územního plánu.

Nejčtenější

Badatelé objevili štolu, která zřejmě vede k nacistickému testovacímu bunkru

Podzemní kryt a bunkr (Rychnov u Jablonce)

Badatelé, kteří pátrají v Rychnově u Jablonce nad Nisou po podzemním nacistickém testovacím bunkru zbrojní továrny...

Astana - Jablonec 2:1, hosty srazil gól v závěru, postup je takřka utopií

ROZHODNUTO Jevgenij Postnikov z Astany se raduje, právě vstřelil gól Jablonci v...

Ne, a zase ne. Bohužel. Ani na čtvrtý pokus. Jablonečtí fotbalisté v Evropské lize ještě nevyhráli, v dalekém...

Mozky elektromobilů bude skládat linka z Českolipska, rychleji než lidé

Mechanik firmy Krofian Tomáš Zeman u stroje na výrobu diodových ovladačů...

V dobranovské firmě Krofian vyvinuli 47 metrů dlouhou montážní linku, která bude poloautomaticky skládat proudové...

Robotka Matylda ukončila svou pouť po Česku, nacestovala 1 718 kilometrů

Humanoidní robotka Matylda dorazila po cestě dlouhé 1 718 kilometrů do...

První tuzemská autostopařka s umělou inteligencí, robotka Matylda, ve středu odpoledne dorazila do Pelhřimova. Na cestě...

Umřel tu Cimrman, tornádo zničilo vlak. Blíževedly mají nejkrásnější nádraží

Železniční stanice Blíževedly na Českolipsku (7. listopadu 2018)

Myslíte, že ve 120 letech můžete uspět v soutěži krásy? Nádražíčku v Blíževedlech na Českolipsku se to podařilo....

Další z rubriky

Výroba v autoprůmyslu se zmenšila, firmy v Libereckém kraji propouštějí

Klimatizační jednotky vyrobené v Densu jsou používány ve vozech značek VW, BMW,...

Několik firem, které vyrábějí komponenty do aut v Libereckém kraji, snížilo výrobu, zastavilo nábor nových pracovníků...

Je to příběh o mužích, jejichž rájem je sauna, říká o nové knize Rudiš

Spisovatel Jaroslav Rudiš (2017)

Spisovatel Jaroslav Rudiš, rodák z Turnova, představil v Liberci svoji novou knihu. V rozhovoru pro MF DNES se...

Na cyklostezce u Rádla bude bezpečněji, vyrostly tu dva nové úseky

Oba asfaltové bezmála tři metry široké úseky nové cyklostezky měří 602 a 368...

Z Rádla do Milířů u Jablonce nad Nisou se cyklisté nově svezou po trase určené přímo jim. Už nebudou muset riskovat na...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROCESNÍ INŽENÝR VHODNÉ PRO ABSOLVENTY VŠ

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj, Královéhradecký kraj
nabízený plat: 26 000 - 32 000 Kč

Najdete na iDNES.cz