Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hoteliérka žene Liberec k soudu. Hrozí, že zavře pro chodce podloubí

  13:40aktualizováno  13:40
Majitelka hotelu Radnice žene město Liberec k soudu. Požaduje totiž zpět parkovací místa v centru, na která má podle smlouvy nárok. V opačném případě se může stát, že lidé nebudou smět procházet částí podloubí, které hoteliérka vlastní.

Majitelka hotelu Radnice hrozí, že pokud jí politici na radnici nevyjdou vstříc, zablokuje průchod podloubím, které k jejímu domu patří. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jak totiž majitelka hotelu Petra Veselá říká, pět parkovacích míst ve Felberově ulici získala před lety výměnou za to, že umožní lidem průchod podloubím. Údajně jí totiž patří část podloubí u hotelu Radnice a na druhém konci u banky.

„Město samo přiznalo, že před lety udělalo chybu a prodalo mi dům i s podloubím. Parkovací místa máme vyznačená ve smlouvě a několik let jsme je mohli používat, než došlo k opravě Felberovy ulice. Po ní jsme však místa ztratili. Od té doby město neplní smlouvu a není s ním řeč. Upírají mi to, k čemu se zavázali ve smlouvě při prodeji,“ zmínila Petra Veselá.

Návštěvníci hotelu sice mohou parkovat v zadním traktu, majitelce jde ale prý i o princip. Dům koupila už v roce 1995. O možnost používat parkovací místa přišla před více než deseti lety.

„Nejde o to, jak vyřešit parkování, jde mi o to, že ve smlouvě s městem mám na tato místa nárok. Město mi naopak podráží nohy. Vyhrožuje třeba pokutami, když si moji nájemci dají do podloubí reklamní cedule nebo tím, že je zpoplatní. Je to protizákonné a nehorázné. Podloubí je můj soukromý pozemek a nemusela bych tudy pouštět lidi,“ varovala hoteliérka.

Jak říká, k tomuto kroku sáhnout nechce. „Nejsem člověk, co by chtěl dělat naschvály,“ říká. „Není to ale žádný chodník, i když město tvrdí opak. Ať mi tedy dokáží, že je zkolaudovaný. Koupila jsem od města dům včetně podloubí,“ upozorňuje podnikatelka.

Město má na stole předžalobní výzvu

A sarkasticky dodává: „Když už mi jednou napsali, že se při prodeji spletli a že si podloubí nárokují zpátky, může se stát, že budou chtít zpět i hotel?“

Městu zaslala předžalobní výzvu. Liberecký magistrát se jí už zabývá a prověřuje zaslané podklady. „Budeme jednat ohledně majetkoprávního vypořádání komunikací na pozemcích paní Veselé,“ zmínila mluvčí libereckého magistrátu Jana Kodymová.

„V tuto chvíli nemám kompletní podklady, a proto nemohu věc podrobněji komentovat,“ dodala mluvčí.

„Nejsem právník, ale myslím si, že ze zákona není možné, aby paní Veselá znemožnila průchod podloubím, protože to je ze zákona veřejné prostranství,“ upozornila náměstkyně libereckého primátora Karolína Hrbková.

„Faktem je, že je to dlouholetý problém. Paní Veselá takto žádala už několikrát. Spíš mě udivuje, že už v minulosti neproběhla majetkoprávní operace, pokud se jedná o veřejný prostor, který slouží k průchodu obyvatel. Osobně bych se s ní snažila dohodnout na odkupu nebo pronájmu,“ zmínila náměstkyně Hrbková.

„Nemám ještě právní rozbor, ale jsem přesvědčený o tom, že se jedná o veřejný prostor. I když je na pozemku někoho, kdo objekt koupil, měl by sloužit veřejnosti. Zapotřebí bude další jednání s majitelkou nemovitostí. Rozhodně si nemyslím, že by bylo správné zavírat kus náměstí,“ domnívá se zase náměstek pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.

Autor:Nejčtenější

Plzeň na úvod čtvrtfinále prohrála, Hradec vyzrál v prodloužení na Liberec

Hráči Olomouce slaví čtvrtfinálový gól v síti Plzně.

Startem zbylých dvou čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Vítěz základní části z Plzně...

Pešán se opřel do Hradce: Je kupodivu, jak stodvacetikiloví hráči padají

Liberecký trenér Filip Pešán gestikuluje na rozhodčího ve čtvrtfinálovém utkání...

Gól v početní výhodě soupeře sice zápas bezprostředně nerozhodl, přesto právě přesilovky přišly hned po prvním zápase...VIDEO: Kolem lesních dělníků se proháněl vlk, nebál se lidí ani strojů

Vlk, kterého se podařilo natočit poblíž Vrchovan u Doks.

Vlka promenádujícího se jen pár metrů od lidí natočili lesní dělníci v obci Vrchovany u Doks. Zvíře vyběhlo z remízku...

Liberec - Brno 2:0, posun na třetí příčku režíroval střelec Pulkrab

Matěj Pulkrab z Liberce slaví svojí branku proti Brnu.

Liberečtí fotbalisté po dvou remízách 2:2 zvítězili. V předehrávce 21. kola první ligy porazili Zbrojovku Brno 2:0. Obě...

KOMENTÁŘ: Královno Viktorie, a nenastal už čas na budíček?

Plzeňský útočník Michael Krmenčík utíká libereckým obráncům Kerbrovi (vpravo),...

Těžko se divit namlsaným plzeňským fanouškům, že pískali a láteřili. Znovu jich přišlo přes devět tisíc a těšili se,...

Další z rubriky

Úroda bývá menší. Včely v kraji kosí nemoci a chybí včelaři

Ilustrační snímek

V Libereckém kraji je méně včel, což ohrožuje úrodu, a tudíž i potravu pro obyvatele. Hejtmanství to řeší dotacemi pro...

U Máchova jezera shořel stánek s občerstvením, škoda je pět milionů

Na hlavní pláži Máchova jezera v Doksech na Českolipsku shořel stánek s...

Na hlavní pláži Máchova jezera v Doksech na Českolipsku dnes brzy ráno shořel stánek s občerstvením. Škodu majitel...

Policista pomáhal dealerce drog, od soudu odešel s podmínkou

(Ilustrační snímek)

Jako policista pomáhal podle spisu dealerce drog, prozradil chystaný zátah proti výrobcům drog, prodával pašované...

Najdete na iDNES.cz