Mezi obviněnými z korupce je i bývalý radní Mastník. Vzdá se mandátu

  10:02aktualizováno  10:02
Krajský zastupitel Vladimír Mastník se vzdá zastupitelského mandátu. V zastupitelstvu skončí k 25. květnu a sám tvrdí, že tak učiní z rodinných důvodů. Podle informací portálu Náš Liberec je však někdejší krajský radní Mastník obviněn z korupčního jednání a z přijímání úplatku.

Krajský zastupitel Vladimír Mastník. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jeho obvinění má souviset se společností BusLine a předvolební kampaní v roce 2016. Mastník kandidoval za Starosty, ale paralelně si vedl vlastní kampaň. Voliče vyzýval ke křížkování své osoby. „Nebudu nic komentovat, k tomuto se nebudu vyjadřovat. Je to absurdní,“ reagoval Vladimír Mastník na dotaz MF DNES.

„Jsem v důchodu a tak jsem se rozhodl, že se budu věnovat sám sobě, starat se o své zdraví a duševní pohodu, užívat důchodu. Důvody jsem vysvětlil i svým kolegům v zastupitelstvu,“ řekl Mastník.

Podle portálu Náš Liberec je dalším obviněným v korupční kauze, jež se týká autobusové dopravy, kterou pro Liberecký kraj i města v něm zařizuje společnost BusLine.

Web uvádí, že Mastník měl úplatky přijímat od klíčových figur stojících za firmou BusLine, jako je například rovněž obviněný podnikatel Jiří Vařil. Údajně měl dostávat stovky tisíc na svou kampaň do krajských voleb v roce 2016.

Peníze u Starostů neskončily, sdělil hejtman

Vladimír Mastník byl ve volebním období 2012 až 2016 krajským radním pro dopravu za Starosty pro Liberecký kraj. Následně byl opět za Starosty zvolen krajským zastupitelem. „Oficiální informaci o tom, že by byl někdo z bývalých členů rady v této kauze obviněn, nemám. Přečetl jsem si, že mělo jít o financování kampaně. Můžu ale vyloučit, že by šlo o peníze, které by skončily u Starostů pro Liberecký kraj,“ sdělil hejtman Martin Půta.

„Z kampaně pana Mastníka jsme byli překvapení, hodně lidí bylo kvůli tomu naštvaných. Chtěli jsme proto, aby doložil, kdo kampaň platil. Na schůzi našeho klubu nám ukázal výpis ze svého účtu směrem k nějaké tiskárně. Měl dokladovat, že to platil ze svého účtu,“ doplnil hejtman.

„Pokud se ukáže, že to, o čem se spekuluje je pravda, vidím jako chybu, že jsme jej z kandidátky neškrtli, když ty letáky začaly chodit. Jiné informace, než kampaň platí on sám, jsme prostě neměli,“ zmínil hejtman.

V dubnu policie zasahovala v libereckém dopravním podniku a dalších firmách. Obvinila 9 osob z trestných činů podplácení, přijímání úplatku, legalizace výnosů z trestné činnosti, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, poškození finančních zájmů EU a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Mezi obviněnými je někdejší ředitel dopravního podniku Luboš Wejnar, podnikatel Jiří Vařil nebo předseda představenstva společnosti Pavel Šulc.

Autor:


Nejčtenější

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Rodina měla dům plný vos, musela si ale poradit sama. Hasiči nepomohli

Přemnožené vosy letos pobodaly třikrát více lidí než v loňském roce.

Když ekonomka Petra Pospíšilová z Kokonína na Jablonecku přišla večer domů z práce, zjistila, že dům zaplnily vosy....Primátor Liberce se nedostal do zastupitelstva. Jsem zdevastovaný, říká

Poslední liberecký primátor Tibor Batthyány se svojí kandidátkou PRO 2016...

Dosluhující primátor Tibor Batthyány je jediným porevolučním představitelem Liberce, který se znovu neprobojoval ani do...

Starostové porazili v Liberci ANO, primátor se nedostal do zastupitelstva

Jaroslav Zámečník ze Starostů (vlevo) a Jiří Němeček z ANO.

Libereckou radnici dobyli Starostové pro Liberecký kraj. Porazili tak druhé ANO i třetí Změnu, která uznala porážku. V...

Manželé koupili zámek Návarov jako ruinu, teď sklízí ceny za obnovu

Zámek v Návarově obdržel ocenění Památka roku Libereckého kraje za rok 2017....

Z dlouho chřadnoucího návarovského zámku je znovu obdivuhodná památka. Soukromí majitelé dostali za její obnovu ceny od...

Další z rubriky

U Raspenavy na Liberecku hořel les, s hašením pomáhal i vrtulník

U Raspenavy hoří les.

U Raspenavy na Liberecku hořel les. Zasaženo bylo území o rozloze pěti až šesti hektarů. Hasiči na pomoc povolali i...

Nad kinem Varšava kdysi parkovala auta, po 110 letech čeká na rekonstrukci

Bývalé kino Varšava v Liberci

Jen krůček od rekonstrukce je napůl zdevastovaný liberecký biograf Varšava, i když není jasné, jak dlouho to ještě bude...

Děti v Lípě mají nové oddělení. Jsme jako středisko NASA, chválí primář

Předčasně narozené děti míří do inkubátorů. Na snímku sestra Eva Astalošová s...

Novou jednotku intenzívní péče (JIP) pro novorozence uvedli do provozu v českolipské nemocnici. Zařízení je schopné...

Najdete na iDNES.cz