Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Liberecká televize po aféře s radnicí skončila. Narodila se ale nová

  8:26aktualizováno  8:26
Jediná regionální televize v kraji RTM kvůli dluhům po letech končí. Ode čtvrtka ovšem zahájí vysílání na stejné frekvenci televize nová s názvem RTM Plus. Původní RTM mimo jiné položily i spory s novým vedením radnice.

Majitelem regionální televize RTM Plus se stal Jan Punčochář, kterého lidé znají hlavně jako moderátora diskuzního pořadu Partie na Primě. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„Navenek to bude zcela jiný subjekt s úplně novým designem. Vysílat ale budeme ze starého studia v Mrštíkově ulici,“ říká nový majitel a šéf RTM Plus Jan Punčochář.

Připustil, že RTM už měla delší dobu finanční problémy. Podle Deníku neplatila lidem sociální a zdravotní pojištění a dlužila za nájem prostor a za pronájem vysílače pod Ještědem.

Podle šéfa RTM Zdeňka Chlebíka přispěl k pádu televize i spor s novým vedením liberecké radnice, do kterého se dostala kvůli smlouvě uzavřené před loňskými komunálními volbami ještě se starým vedením města.

To si u ní objednalo sérii reportáží za 480 tisíc korun. Podle smlouvy mělo jít o prezentaci archeologických nálezů v Kostelní ulici. Jenže reportáže se věnovaly vesměs jiným městským tématům.

„Ve chvíli, kdy se na magistrátu měla šetřit každá koruna a nebyly peníze třeba na hospic, zdravý rozum nepobere, že dá město půl milionu na prezentaci archeovykopávek,“ vyjádřil se již dříve ekonomický náměstek libereckého primátora Jan Korytář.

Město televizi nezaplatilo

Podle něj nešlo o vykopávky, ale o politickou prezentaci před volbami za peníze daňových poplatníků.

Město nejen že nezaplatilo 180 tisíc korun doplatek, který RTM vyfakturovala v březnu letošního roku, ale chce vrátit i zálohu 300 tisíc korun, vyplacenou vloni hned při podpisu smlouvy.

Chlebík ale nechce o vracení peněz ani slyšet. Naopak, podle něj je to radnice, kdo mu dluží. „Odvedli jsme práci tak, jak po nás chtěli. Máme čistý štít,“ ujišťuje Chlebík a je ochotný se bránit přes právníky.

Přiznává ale, že měl finanční problémy. „Dluhy jsou ale ke dnešnímu dni vyrovnané,“ prohlásil ve středu Chlebík.

„Z vysílání odcházím, ale zůstávám i nadále ve společnosti HOLD Production, která v obchodních záležitostech RTM zastupuje. Ostatně, i změnu programu jsme připravili společně s panem Punčochářem.“

Mám přesnou představu, jak to bude vypadat, říká nový majitel

Šéf nastupující televize RTM Plus Jan Punčochář potvrdil, že vyrovnal pohledávky spojené s vysíláním a fungováním televize.

„Částku neřeknu, ale nešlo o miliony,“ říká Punčochář. „Odkoupil jsem zařízení a vyřešil s věřiteli ty závazky, které se týkají vysílání a fungování televize. Dluhy pana Chlebíka ale platit nebudu. Navíc chci mít dobré vztahy s radnicí.“

Spolu se zařízením přebral i zaměstnance. „Zatím jich je deset, ale rád bych se dostal na dvanáct. Zřídil jsem obchodní oddělení, které dosud nefungovalo. Rád bych, aby to byla profesionální regionální televize, která se bude lidem líbit,“ dodal.

„Na regionální televizi se moc těším a chci ji dělat na profesionální úrovni. Pět let jsem působil jako šéfproducent zpravodajství a publicistiky, takže mám poměrně přesnou představu, jak by mělo vypadat,“ dodává Punčochář, který se zapsal do povědomí diváků jako moderátor diskusního pořadu Partie televize Prima.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Libereckém kraji dle okresů:

Volby do Senátu

V Libereckém kraji si volí zástupce do Senátu obvod Jablonec nad Nisou. Kandidují: Jaroslav Zeman, Jindřich Berounský, Josef Chuchlík, Šárka Kalvová, Michal Švarc, Michaela Tejmlová a Pavel Žur. Případné druhé kolo voleb se koná 12. a 13. října.Nejčtenější

Čtyři koruny i krmítko pro kapry. Poloprázdná přehrada vábí hledače pokladů

Základní pomůcky pro hledače: oblečení, u něhož nevadí, zašpiní-li se, polní...

Kvůli suchému létu je v liberecké přehradě rekordně málo vody. Nově vzniklé pláže okupují hledači s detektory kovů....

Rennes - Jablonec 2:1, hořká premiéra, rozhodla penalta v nastavení

Jablonecký brankář Vlastimil Hrubý se smutně ohlédl, Hatem Ben Arfa z Rennes...

Jablonečtí fotbalisté při při své premiéře v hlavní fázi evropských pohárů příjemně překvapili výkonem, ale v Rennes...Přehrady připomínají poušť, škeble uvázlé na suchu hrázní vracejí do vody

Tam, kde ještě nedávno bývala voda, je dnes jen poušť. Jak na liberecké, tak i...

Extrémní sucho pokračuje, v liberecké přehradě Harcov a jabloneckém Mšeně chybí do plného stavu tři a půl metru vody,...

Liberec vyhlíží Spidermana, natáčení velkofilmu uzavře celé náměstí

Náměstí je již obehnané plotem a do jeho středu se lidé nedostanou. Rekvizity...

Už několik dní dominuje libereckému náměstí Dr. E. Beneše ruské kolo. Spolu s dalšími kulisami je postavili filmaři,...

Pavoučí muž znectil památník obětem z 21. srpna 1968, filmaři se omluvili

Filmaři udělal z památníku obětem okupace skládku.

Továrnímu dvoru s poskládaným materiálem se několik dní podobal Památník obětem okupace na náměstí E. Beneše v Liberci....

Další z rubriky

O volby není zájem, obce zachraňují hasiči i sokolové

Ilustrační snímek

Nebýt dobrovolných hasičů, mohou v řadě obcí Libereckého kraje na komunální volby zapomenout. Neměl by totiž kdo...

Na pláni po Textilaně vyroste tisíc bytů a podnikatelský inkubátor

Na místě bývalé Textilany kousek od centra Liberce je už několik let velká...

Rozlehlé pozemky po zbouraném areálu Textilany mají nového majitele. Poté, co před dvěma týdny odmítlo devítihektarový...

Politik ODS v Jablonci zavařil své straně, plakáty věšel načerno

Plachty ODS se v Jablonci nad Nisou objevily hlavně na mostech nad silnicemi.

Předvolební plachty ODS se objevily v Jablonci bez povolení na krajských a státních mostech i na letním kině, které...

Najdete na iDNES.cz