Zlínský hokejista Filip Čech (vpravo) v šanci před brankářem Markem Schwarzem z...

Zlínský hokejista Filip Čech (vpravo) v šanci před brankářem Markem Schwarzem z Liberce. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Bílí Tygři zrušili zlínské prokletí a podruhé v řadě vyhráli venku

• 0
Hokejisté Liberce se konečně naučili krást body i na ledě soupeřů! Po úterní výhře na nájezdy na Slavii zvítězili i v pátek ve Zlíně 4:3. Díky tomu postoupili na deváté místo extraligové tabulky a posílili své naděje na účast minimálně v předkole play-off.

"Byl to kolektivní výkon, pochvala pro všechny. Poslední třetinu, která je naší slabinou, jsme dokázali uhájit," řekl liberecký asistent trenéra Milan Černý.

Zlín byl dosud v této sezoně velmi neoblíbeným soupeřem Bílých Tygrů. V předchozích dvou zápasech s ním prohráli, navíc nevstřelili ani gól.

V pátek bylo všechno jinak. Už v 5. minutě využil špatné rozehrávky domácích Vampola a poslal Liberec do vedení. Zlín pak sice rychle otočil skóre, severočeský tým však ještě v první třetině vyrovnal na 2:2.

O své výhře Liberečtí hrající bez zraněného kapitána Nedvěda a se Schwarzem v brance rozhodli v prostřední části, kdy se po chybách zlínské obrany trefili Urban a Vlach.

"Po dlouhé cestě jsme se chtěli dostat rychle do utkání, abychom nezaostávali jako v prvním zápase tady. Byli jsme rádi, že první třetina skončila 2:2, pak jsme odskočili," uvedl asistent Černý. V polovině závěrečné třetiny promarnili Bílí Tygři dlouhou přesilovku, i když téměř minutu hráli dokonce proti třem. V závěru byl na čtyři minuty za vysokou hůl vyloučen liberecký Bulíř a domácí měli jedinečnou příležitost k vyrovnání. Minutu před koncem však v power-play dokázali jen snížit na rozdíl jediné branky.

Velkou postavou utkání ve Zlíně byl nejen díky své výšce útočník Tomáš Urban, jenž si připsal tři kanadské body za gól a dvě asistence. Liberec dokázal vyhrát potřetí v řadě, čímž vyrovnal své sezonní maximum. Prodloužit sérii může zítra, kdy od 16 hodin hostí tým Třince.