Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie dopadla muže, který v ulicích Liberce přepadával starší ženy

  14:30aktualizováno  14:30
Čtyři starší ženy přepadl v Liberci na začátku června osmadvacetiletý Jablonečan. Teď ho dopadla policie, která vycházela z popisu od oběti. Odcizené kabelky i věci z nich měl stále u sebe. Soud na něj uvalil vazbu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Pachatelem je podle kriminalistů osmadvacetiletý Jablonečan, který se již v minulosti dopustil několika trestných činů. Policisté zjistili, že už byl dvanáctkrát pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

„Převážně to bylo za vloupání do aut a nebo do různých objektů. Poslední obžaloba byla proti němu vznesena v březnu letošního roku a bránu věznice opustil na podzim loňského roku,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková. Policistům mimo jiné přiznal, že je uživatelem pervitinu.

K přepadením došlo mezi 6. a 13. červnem. Ve dvou případech muž vůči ženám použil i hrubé násilí. Stalo se tak v neděli 12. června a v pondělí 13. června.

„V neděli v liberecké ulici U Domoviny udeřil pěstí do obličeje dvaasedmdesátiletou ženu, které pak sebral kabelku a z místa činu utekl. Podobný skutek zopakoval hned následující den krátce po třinácté hodině v parku mezi ulicemi 8. března a Komenského. Zde nejprve uhodil pěstí do obličeje jednapadesátiletou ženu a potom ji připravil o kabelku. Ačkoliv po tvrdém úderu upadla na zem, zvedla se a chtěla lupiče doběhnout. Přitom volala o pomoc. To ho natolik rozčílilo, že se k ní vrátil a ještě ji zfackoval,“ přiblížila Baláková.

Policistům pomohl popis zloděje

Napadené pomohla kolemjdoucí, která na místo přivolala prostřednictvím tísňové linky policisty. Žena jim poskytla popis pachatele a policistům se ho tak podařilo do dvou hodin po události zadržet v centru Liberce. Nezachránilo ho ani to, že se stačil převléknout do jiného oblečení.

Policisté zjistili, že má na svědomí také páteční krádež, které se dopustil v blízkosti Penny Marketu v ulici Na Žižkově v Liberci. K sedmašedesátileté ženě se přiblížil zezadu, aby jí vytrhl z ruky kabelku, se kterou pak zmizel. Způsobil jí tím škodu ve výši tři tisíce korun a také psychický šok.

Další jeho obětí byla sedmašedesátiletá žena, kterou 6. června okradl o kabelku na hřbitově v ulici U Krematoria v Liberci ve chvíli, kdy si ji nechala ležet u hrobu a odešla s konvicí k pumpě pro vodu. Tuto ženu okradl o věci v celkové hodnotě tři a půl tisíce korun.

Některé odcizené kabelky i věci z nich měl pachatel ještě u sebe. Ty nyní kriminalistům poslouží jako důkazní materiál.

„Po řádném zadokumentování všech potřebných podkladů pak vrátí zajištěné věci jejich majitelkám. Jde nejenom o doklady, ale také o mobilní telefony nebo o kosmetický balíček, který si jedna z obětí v den loupeže zakoupila,“ dodala Baláková.

V souvislosti s činy, kterých se dopustil na libereckých ženách, obvinila police muže z loupeže a krádeže. Není vyloučeno, že obvinění rozšíří ještě o další skutky, které vyšetřovatelé prověřují.

Autor:


Nejčtenější

Na vrcholku Ještědu hořel les, hasiči nasadili vrtulník a letadlo

Požár lesa na Ještědu pomáhají hasit i letadla (13.8. 2018).

Stovka hasičů likvidovala šest hodin požár na vrcholku Ještědu. Vzplanul zde lesní porost. Kvůli svažitému terénu...

Ať prezident počká. Rada nejdřív chválil tým: Můžeme soupeřit s každým

Jablonecký trenér Petr Rada huláká na své svěřence během utkání proti pražské...

Dorazil mezi novináře, pustil se do hodnocení zápasu a vtom mu začal vyzvánět telefon. „Omlouvám se, to je prezident....Nechci dělat mizernou mouku, říká mlynář a chce prorazit do řetězců

Dosud zákazníci mouku z mlýnu Daniela Pernera nemohli koupit v maloobchodech....

Nechci být nejlevnější, ale nejlepší. Krédo, které provází majitele mlýna ve Svijanech Daniela Pernera už řadu let. A...

Liberecké ANO chce zbourat bazén a stavět nový. Babiš mluví o ptákovině

Problémy bazénu způsobují vysloužilé technologie.

Zbourat libereckou plaveckou halu a postavit s pomocí státní dotace novou v městském Sport parku, do něhož patří také...

Zápřednice vyděsila lidi ve Cvikově. Jako píchnutí vosy, uklidňuje odborník

Zápřednice jedovatá chránící kokon s vajíčky. Výrazná kusadla jí v tom pomáhají.

Ve Cvikově se objevil jeden z nejjedovatějších pavouků žijících v Česku. Zápřednici jedovatou vyfotili lidé v...

Další z rubriky

Hravá školka našla inspiraci v japonském Tokiu, otevřou ji na podzim

V libereckých Vratislavicích dokončují stavbu netradiční školky.

Krátce před dokončením je stavba zcela netradiční hravé mateřské školy inspirované tokijským předobrazem. Školka „v...

Vrtákový zloděj nahání v Českém ráji strach majitelům rodinných domů

Ilustrační snímek

Vrtákový znovu řádil v Turnově. Před několika dny v noci neslyšně udělal otvor do rámu francouzského okna v rodinném...

Simonova vila v Liberci vstala z mrtvých, zachránil ji Vojtěch Pražma

Vila v Liberci vyrostla v letech 1926-1929 v zahradě mezi dnešní Husovou a...

Dvacátá léta byla dobou mnoha stylů. Jedním z nich byl art deco vycházející ze secese, který si pohrával se stylizací...

Najdete na iDNES.cz