Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté chytili muže, který v jeden den přepadl banku i směnárnu

  16:57aktualizováno  16:57
V květnu stihl v jeden jediný den a krátce po sobě v Jablonci nad Nisou přepadnout směnárnu a banku. V ruce mával pepřovým sprejem. V prvním případě se ho za přepážkou nezalekli a peníze mu nedali, ve druhém už ano. Teď ho policie dopadla. Je mu 40 let a loupeží má na svědomí více.

Muž se při svých loupeživých výpravách vůbec nemaskoval. | foto: Police ČR

Policisté po recidivistovi pátrali za pomoci médií. Muž se totiž při svých loupežných toulkách vůbec nemaskoval, a tak pachatelovu tvář detailně zachytila řada bezpečnostních kamer.

Kriminalisty zavedla stopa až do Itálie. Na muže byl vydán Evropský zatýkací rozkaz, nakonec ale spadla klec opět v České republice.

"Zjistilo se, že se muž opět vrátil do republiky a zatčení probíhalo v Brně," uvedla policejní mluvčí Jana Světlá. "Chtěli bychom poděkovat veřejnosti, která poskytla kriminalistům o muži informace."

Policisté zjistili, že čtyřicetiletý výtečník byl již v minulosti odsouzen pro majetkovou trestnou činnost. V Libereckém kraji řádil v dubnu a květnu celkem čtyřikrát. Celkem si při svých loupeživých výpravách přišel na více než 700 tisíc korun.

Nejprve 25. dubna přepadl v Liberci sázkovou kancelář Fortuna. "Pracovnici u přepážky hrozil, že použije pistoli, pokud mu nedá peníze. Ta mu je z obavy o svůj život vydala," popsala první případ Světlá.

Druhá loupež se stala 10. května. Opět stejný scénář, stejný konec, opět sázková kancelář, ale v sousedním Jablonci nad Nisou.

No a pak už dva výše popsané případy: 13. května chtěl muž v Jablonci po pracovnici směnárny peníze a hrozil slzným sprejem. Ta mu je nevydala, tak jen vystříkal sprejem místnost a utekl. O dvacet minut později už stál v pobočce Fio banky a tam dílo dokonal.

"Podezřelý je stíhán vazebně a je obviněn ze zločinu loupeže. V případě odsouzení mu hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody," dodala policistka.

Autor:


Nejčtenější

Na vrcholku Ještědu hořel les, hasiči nasadili vrtulník a letadlo

Požár lesa na Ještědu pomáhají hasit i letadla (13.8. 2018).

Stovka hasičů likvidovala šest hodin požár na vrcholku Ještědu. Vzplanul zde lesní porost. Kvůli svažitému terénu...

Ať prezident počká. Rada nejdřív chválil tým: Můžeme soupeřit s každým

Jablonecký trenér Petr Rada huláká na své svěřence během utkání proti pražské...

Dorazil mezi novináře, pustil se do hodnocení zápasu a vtom mu začal vyzvánět telefon. „Omlouvám se, to je prezident....Nechci dělat mizernou mouku, říká mlynář a chce prorazit do řetězců

Dosud zákazníci mouku z mlýnu Daniela Pernera nemohli koupit v maloobchodech....

Nechci být nejlevnější, ale nejlepší. Krédo, které provází majitele mlýna ve Svijanech Daniela Pernera už řadu let. A...

Liberecké ANO chce zbourat bazén a stavět nový. Babiš mluví o ptákovině

Problémy bazénu způsobují vysloužilé technologie.

Zbourat libereckou plaveckou halu a postavit s pomocí státní dotace novou v městském Sport parku, do něhož patří také...

Simonova vila v Liberci vstala z mrtvých, zachránil ji Vojtěch Pražma

Vila v Liberci vyrostla v letech 1926-1929 v zahradě mezi dnešní Husovou a...

Dvacátá léta byla dobou mnoha stylů. Jedním z nich byl art deco vycházející ze secese, který si pohrával se stylizací...

Další z rubriky

V srpnu 1968 přežil v Desné ohnivé peklo a zachránil hořící ženu

Miroslav Jeník vzpomíná na dramatické události v srpnu 1968.

Všichni svatí stáli 21. srpna 1968 při Miroslavu Jeníkovi, když jel se svým bratrem Ladislavem a Rudolfem Šourkem v...

Moulis byl komunista, jehož milovali. Projev mu psal i Václav Havel

Jiří Moulis v roce 1968 jako předseda Městského národního výboru v Liberci...

Říká se, že průvan dějin křiví lidem tváře. Jiřímu Moulisovi ji ale nikdy nezkřivil. Navzdory tomu, že byl komunistou,...

Dubček je náš. Rok 1968 je stále patrný v ulicích kraje

Dělostřelecká ulice

Zabílili je hned dvakrát: poprvé po válce, kdy musely z ulic zmizet německé vývěsní štíty a reklamy. Podruhé po srpnu...

Najdete na iDNES.cz