Ženu zabil a hodil z balkonu. Vinil ji z konce svého vztahu, říká obžaloba

  14:00aktualizováno  15:20
Před krajským soudem stanul Rumun Marius Vasilica Ailieseie, který podle obžaloby v Liberci ubodal a pak vyhodil z okna bytu svoji ukrajinskou známou. Obžaloba tvrdí, že mu zkazila vztah, protože měla špatný vliv na jeho družku. V době vraždy byl v bytě malý syn zavražděné ženy.

Marius Vasilica Ailieseie u soudu v Liberci (20. března 2018). | foto: Adam Pluhař, MF DNES

Dvaatřicetiletý Rumun ale tvrdí, že čin nespáchal. „Jsem nevinný člověk. Zatím se mi nic neprokázalo,“ hájí se obžalovaný.

Podle obžaloby zabil čtyřiadvacetiletou ženu zvlášť trýznivým způsobem a hrozí mu za to 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Rodina zavražděné ženy požaduje po obžalovaném za nemajetkovou újmu 1,7 milionu korun. Milion korun by měl dostat syn zavražděné ženy. „Byl bezprostředně přítomen útoku. Došlo tím k narušení psychického zdraví. Ovlivní to jeho zapojení do života,“ uvedla právní zmocněnkyně rodiny.

Příčinou smrti byl šok z nadměrné ztráty krve

Ženu podle obžaloby zavraždil 10. srpna 2016 v bytě u autobusového nádraží. K činu došlo mezi 22. a 23. hodinou. Obžaloba tvrdí, že Rumun zasadil čtyřiadvacetileté ženě několik bodných a řezných ran. Jedna z ran zasáhla srdce. „Příčinou smrti byl šok z nadměrné ztráty krve,“ řekl státní zástupce Martin Feřt.

Vražedná zbraň se nenašla, podle obžaloby šlo o ostrý hrotnatý nástroj s čepelí o délce přibližně deseti centimetrů.

Svědek později vypověděl, že viděl, jak někdo vyhazuje tělo balkonu ve zvýšeném přízemí. Vrah pak tělo podle obžaloby odnesl k řece a schoval je v servisní jímce. Policisté tělo našli dva dny po vraždě.

Obžalovaný u soudu tvrdil, že byl v té době asi kilometr od místa vraždy, ve Švermově ulici, kde bydlel u rodiny své bývalé přítelkyně.

Policisté však mají lano, které obžalovaný údajně použil ke spuštění těla. Našly se na něm stopy jeho DNA. „Nějaký pán mě požádal, abych mu pohlídal psa,“ vypověděl obžalovaný. Pak byl údajně doma.

Muž ženě prý vyhrožoval už dřív

V České republice žil čtyři roky. V době, kdy došlo k činu, odcestoval do Rumunska. Čtyři měsíce nato jej tam zadržela policie. Tvrdil, že se o vraždě dozvěděl až od policistů. Do své vlasti údajně odcestoval proto, že mu sestra psala o vážném zranění jejich matky. Údajně se později dozvěděl, že šlo o lest, aby se vrátil domů a založil rodinu.

Obžaloba tvrdí, že Rumun vinil zavražděnou ženu z rozpadu svého vztahu. Už dříve spolu měli konflikt. U soudu ale řekl, že si vše vyříkali. Od Ukrajinky také dostal SMS, aby jí přestal vyhrožovat, nebo se obrátí na policii. „Nikdy jsem jí nevyhrožoval. Byla to práce Moldavanů. Chtěli mě dostat před polici,“ tvrdil obžalovaný u soudu.

„Když jsem byla u dcery, hodil do okna kamínek. Dcera vyšla na balkon a hádali se. Říkal, aby se nestýkala s jeho přítelkyní. Bylo to týden před tím, než dcera zemřela,“ vypověděla matka zavražděné. Vychovává jejího syna.

Autor:


Nejčtenější

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Rodina měla dům plný vos, musela si ale poradit sama. Hasiči nepomohli

Přemnožené vosy letos pobodaly třikrát více lidí než v loňském roce.

Když ekonomka Petra Pospíšilová z Kokonína na Jablonecku přišla večer domů z práce, zjistila, že dům zaplnily vosy....Primátor Liberce se nedostal do zastupitelstva. Jsem zdevastovaný, říká

Poslední liberecký primátor Tibor Batthyány se svojí kandidátkou PRO 2016...

Dosluhující primátor Tibor Batthyány je jediným porevolučním představitelem Liberce, který se znovu neprobojoval ani do...

Starostové porazili v Liberci ANO, primátor se nedostal do zastupitelstva

Jaroslav Zámečník ze Starostů (vlevo) a Jiří Němeček z ANO.

Libereckou radnici dobyli Starostové pro Liberecký kraj. Porazili tak druhé ANO i třetí Změnu, která uznala porážku. V...

Manželé koupili zámek Návarov jako ruinu, teď sklízí ceny za obnovu

Zámek v Návarově obdržel ocenění Památka roku Libereckého kraje za rok 2017....

Z dlouho chřadnoucího návarovského zámku je znovu obdivuhodná památka. Soukromí majitelé dostali za její obnovu ceny od...

Další z rubriky

V Liberci se narodila rysí dvojčata, zatím tají svá pohlaví

V liberecké zoo se narodila dvě rysí mláďata.

Stará jsou pět týdnů a ve výběhu už zvědavě prozkoumávají svět. Obdivovat je mohou i návštěvníci liberecké zoologické...

V Jablonci uzavřeli koaliční dohodu ANO, Piráti a Společně pro Jablonec

Oprýskaná radnice v Jablonci nad Nisou.

Osm let kralovali Jablonci nad Nisou představitelé ODS. Nyní byl blok proražen. Nová koalice se totiž obejde bez...

Sloužil u RAF, pronásledovala ho StB. Zemřel válečný hrdina Zdeněk Neruda

Zdeněk Neruda vstoupil k vládnímu vojsku a byl vyslán do Itálie, kde přešel k...

Za druhé světové války podnikl Zdeněk Neruda z Jablonce nad Nisou strastiplnou cestu přes Švýcarsko, Francii, Itálii,...

Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.

Najdete na iDNES.cz