Ženu zabil a hodil z balkonu. Vinil ji z konce svého vztahu, říká obžaloba

  14:00aktualizováno  15:20
Před krajským soudem stanul Rumun Marius Vasilica Ailieseie, který podle obžaloby v Liberci ubodal a pak vyhodil z okna bytu svoji ukrajinskou známou. Obžaloba tvrdí, že mu zkazila vztah, protože měla špatný vliv na jeho družku. V době vraždy byl v bytě malý syn zavražděné ženy.

Marius Vasilica Ailieseie u soudu v Liberci (20. března 2018). | foto: Adam Pluhař, MF DNES

Dvaatřicetiletý Rumun ale tvrdí, že čin nespáchal. „Jsem nevinný člověk. Zatím se mi nic neprokázalo,“ hájí se obžalovaný.

Podle obžaloby zabil čtyřiadvacetiletou ženu zvlášť trýznivým způsobem a hrozí mu za to 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Rodina zavražděné ženy požaduje po obžalovaném za nemajetkovou újmu 1,7 milionu korun. Milion korun by měl dostat syn zavražděné ženy. „Byl bezprostředně přítomen útoku. Došlo tím k narušení psychického zdraví. Ovlivní to jeho zapojení do života,“ uvedla právní zmocněnkyně rodiny.

Příčinou smrti byl šok z nadměrné ztráty krve

Ženu podle obžaloby zavraždil 10. srpna 2016 v bytě u autobusového nádraží. K činu došlo mezi 22. a 23. hodinou. Obžaloba tvrdí, že Rumun zasadil čtyřiadvacetileté ženě několik bodných a řezných ran. Jedna z ran zasáhla srdce. „Příčinou smrti byl šok z nadměrné ztráty krve,“ řekl státní zástupce Martin Feřt.

Vražedná zbraň se nenašla, podle obžaloby šlo o ostrý hrotnatý nástroj s čepelí o délce přibližně deseti centimetrů.

Svědek později vypověděl, že viděl, jak někdo vyhazuje tělo balkonu ve zvýšeném přízemí. Vrah pak tělo podle obžaloby odnesl k řece a schoval je v servisní jímce. Policisté tělo našli dva dny po vraždě.

Obžalovaný u soudu tvrdil, že byl v té době asi kilometr od místa vraždy, ve Švermově ulici, kde bydlel u rodiny své bývalé přítelkyně.

Policisté však mají lano, které obžalovaný údajně použil ke spuštění těla. Našly se na něm stopy jeho DNA. „Nějaký pán mě požádal, abych mu pohlídal psa,“ vypověděl obžalovaný. Pak byl údajně doma.

Muž ženě prý vyhrožoval už dřív

V České republice žil čtyři roky. V době, kdy došlo k činu, odcestoval do Rumunska. Čtyři měsíce nato jej tam zadržela policie. Tvrdil, že se o vraždě dozvěděl až od policistů. Do své vlasti údajně odcestoval proto, že mu sestra psala o vážném zranění jejich matky. Údajně se později dozvěděl, že šlo o lest, aby se vrátil domů a založil rodinu.

Obžaloba tvrdí, že Rumun vinil zavražděnou ženu z rozpadu svého vztahu. Už dříve spolu měli konflikt. U soudu ale řekl, že si vše vyříkali. Od Ukrajinky také dostal SMS, aby jí přestal vyhrožovat, nebo se obrátí na policii. „Nikdy jsem jí nevyhrožoval. Byla to práce Moldavanů. Chtěli mě dostat před polici,“ tvrdil obžalovaný u soudu.

„Když jsem byla u dcery, hodil do okna kamínek. Dcera vyšla na balkon a hádali se. Říkal, aby se nestýkala s jeho přítelkyní. Bylo to týden před tím, než dcera zemřela,“ vypověděla matka zavražděné. Vychovává jejího syna.

Autor:

Nejčtenější

Dopravu v Česku na řadě míst komplikuje sníh, na D1 na Vysočině ležel strom

Sníh na dálnici D1 u Měšína (Vysočina) - 11.12.2018

Dopravu v Česku komplikuje sněhová pokrývka. Na Vysočině jsou silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností, v kraji...

Nahá těla stoupala mezi zasněženými smrčky. Otužilci vyrazili na Ještěd

Skupina otužilců vyrazila pěšky na Ještěd.

Bez bundy, dokonce i bez mikiny nebo trička. Jenom v botách, kraťasech a kulichu vyrazila v sobotu šestice otužilců na...

Lyžařům hrozí problémy na cestě do Jizerek, spolek zablokoval solení silnic

Ilustrační snímek

Silničáři v Jizerských horách nesmí solit důležité vozovky, které protínají místní chráněnou krajinnou oblast. Důvodem...

Jablonec - Slavia 0:2, lídr zase vítězí, v hlavní roli video

Slávisté Josef Hušbauer (vlevo) a Miroslav Stoch se radují z gólu v zápase s...

V nejvyšší soutěži vyhráli popáté v řadě, na čele mají znovu čtyřbodový náskok na druhou Plzeň. Fotbalisté Slavie...

KOMENTÁŘ: Je čas vymazat Liberec. Česko, země sportovním akcím zaslíbená

Finští fanoušci během finálového zápasu mistrovství světa proti Švédsku.

Medaili, o které snili, nemají, a po dvou letech jsou zase ve sportu, jemuž i nadále vévodí čtyři stejné země, až těmi...

Další z rubriky

Nahá těla stoupala mezi zasněženými smrčky. Otužilci vyrazili na Ještěd

Skupina otužilců vyrazila pěšky na Ještěd.

Bez bundy, dokonce i bez mikiny nebo trička. Jenom v botách, kraťasech a kulichu vyrazila v sobotu šestice otužilců na...

V Liberci vydali speciální znakoknihu, je určena pro čtení neslyšícím

Tlumočník Karel Redlich převedl knihu O zahradě do znakového jazyka.

Když knihu psal, zdály se mu sny o pokroucených uličkách a o tajemné zahradě, od které jen on vlastní klíč. Za jejími...

Čeští vojáci učili irácké kolegy, jak rozebírat chemickou zbraň

Češi cvičili nejen vojáky, ale i civilisty iráckého chemického vojska.

Z čeho jsou vyrobeny chemické bojové látky, jak se odebírají jejich vzorky a jak pak vypadá jejich rozbor? Liberečtí...

Najdete na iDNES.cz