Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ženu zabil a hodil z balkonu. Vinil ji z konce svého vztahu, říká obžaloba

  14:00aktualizováno  15:20
Před krajským soudem stanul Rumun Marius Vasilica Ailieseie, který podle obžaloby v Liberci ubodal a pak vyhodil z okna bytu svoji ukrajinskou známou. Obžaloba tvrdí, že mu zkazila vztah, protože měla špatný vliv na jeho družku. V době vraždy byl v bytě malý syn zavražděné ženy.

Marius Vasilica Ailieseie u soudu v Liberci (20. března 2018). | foto: Adam Pluhař, MF DNES

Dvaatřicetiletý Rumun ale tvrdí, že čin nespáchal. „Jsem nevinný člověk. Zatím se mi nic neprokázalo,“ hájí se obžalovaný.

Podle obžaloby zabil čtyřiadvacetiletou ženu zvlášť trýznivým způsobem a hrozí mu za to 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Rodina zavražděné ženy požaduje po obžalovaném za nemajetkovou újmu 1,7 milionu korun. Milion korun by měl dostat syn zavražděné ženy. „Byl bezprostředně přítomen útoku. Došlo tím k narušení psychického zdraví. Ovlivní to jeho zapojení do života,“ uvedla právní zmocněnkyně rodiny.

Příčinou smrti byl šok z nadměrné ztráty krve

Ženu podle obžaloby zavraždil 10. srpna 2016 v bytě u autobusového nádraží. K činu došlo mezi 22. a 23. hodinou. Obžaloba tvrdí, že Rumun zasadil čtyřiadvacetileté ženě několik bodných a řezných ran. Jedna z ran zasáhla srdce. „Příčinou smrti byl šok z nadměrné ztráty krve,“ řekl státní zástupce Martin Feřt.

Vražedná zbraň se nenašla, podle obžaloby šlo o ostrý hrotnatý nástroj s čepelí o délce přibližně deseti centimetrů.

Svědek později vypověděl, že viděl, jak někdo vyhazuje tělo balkonu ve zvýšeném přízemí. Vrah pak tělo podle obžaloby odnesl k řece a schoval je v servisní jímce. Policisté tělo našli dva dny po vraždě.

Obžalovaný u soudu tvrdil, že byl v té době asi kilometr od místa vraždy, ve Švermově ulici, kde bydlel u rodiny své bývalé přítelkyně.

Policisté však mají lano, které obžalovaný údajně použil ke spuštění těla. Našly se na něm stopy jeho DNA. „Nějaký pán mě požádal, abych mu pohlídal psa,“ vypověděl obžalovaný. Pak byl údajně doma.

Muž ženě prý vyhrožoval už dřív

V České republice žil čtyři roky. V době, kdy došlo k činu, odcestoval do Rumunska. Čtyři měsíce nato jej tam zadržela policie. Tvrdil, že se o vraždě dozvěděl až od policistů. Do své vlasti údajně odcestoval proto, že mu sestra psala o vážném zranění jejich matky. Údajně se později dozvěděl, že šlo o lest, aby se vrátil domů a založil rodinu.

Obžaloba tvrdí, že Rumun vinil zavražděnou ženu z rozpadu svého vztahu. Už dříve spolu měli konflikt. U soudu ale řekl, že si vše vyříkali. Od Ukrajinky také dostal SMS, aby jí přestal vyhrožovat, nebo se obrátí na policii. „Nikdy jsem jí nevyhrožoval. Byla to práce Moldavanů. Chtěli mě dostat před polici,“ tvrdil obžalovaný u soudu.

„Když jsem byla u dcery, hodil do okna kamínek. Dcera vyšla na balkon a hádali se. Říkal, aby se nestýkala s jeho přítelkyní. Bylo to týden před tím, než dcera zemřela,“ vypověděla matka zavražděné. Vychovává jejího syna.

Autor:


Nejčtenější

Začínal sám v garáži, dnes výrobní linky z jeho firmy dobývají svět

Jakub Krofián s manželkou Alenou.

Jakub Krofián žije svůj americký sen už osmnáctý rok. Jako pětadvacetiletý mladík si z úspor koupil soustruh a doma v...

Za siluetu Ještědu zaplatí kraj dědicům práv sto tisíc. Vyhne se sporům

Televizní vysílač a hotel Ještěd vystupuje z mraků. (10. června 2012)

Siluetu symbolu kraje - horského hotelu na Ještědu, mají v logu kluby i firmy, přitom často netuší, že tím porušují...Vedení Lípy chce znovu letět do Ruska. Dovolená na účet města, zní kritika

Poslední návštěva Suzdalu se neobešla bez tradičních krojů, připomínající...

V České Lípě se rozhořel spor okolo návštěv představitelů radnice v ruském městě Suzdal. Starostka s náměstky už na...

Policie obvinila tři lidi kvůli nelegálnímu zabíjení tygrů

Policie a celníci zasahují v Zooparku Bašť kvůli údajnému nelegálnímu zabíjení...

Po zásahu kvůli neoprávněnému nakládání se zvířaty obvinila dnes policie tři lidi. Hrozí jim až pět let vězení, řekla...

Důchodce „vrací do trenek“ netradiční letní tábor. Bojují tam s živly

Senioři museli například při štafetovém závodě absolvovat slalom, jako hasiči...

Jako malá byla na letním táboře jen dvakrát a moc se jí tam nelíbilo. Jako penzistka je Jiřina Šebestová s letním...

Další z rubriky

Harrachovský kopec ukrývá 22 kilometrů štol, horníky tu trápila zima a bláto

Pavel Beneš sám kdysi v Harrachově fáral. Dnes dělá průvodce v tamním hornickém...

Na plánku to vypadá jako šílená změť čar a odboček. Co patro, to jiná barva. Celkem je těch pater sedm. To všechno v...

Novoměstští bojují za záchranu stromů na Mírovém náměstí

Radnice v Novém Městě pod Smrkem chce na náměstí vykácet stromy a vytvořit pěší...

Mírové náměstí v Novém Města pod Smrkem má k ideálu daleko. Zvláště rozpadlé betonové dlaždice působí hodně nevzhledně....

Ze schránky z roku 1934 se ztratily mince. A dokumenty jsou nečitelné

Ve schránce oproti očekávání chyběly mince, které v ní s vysokou...

Fázi očekávání střídá fáze zklamání. V duchu jedné z přednášek souboru Divadla Járy Cimrmana se na frýdlantské radnici...

Najdete na iDNES.cz