Šachovnice v Novém Boru ovládl Šimáček

9:58aktualizováno  9:58
Za účasti šestaosmdesáti hráčů z osmi zemí skončil v sobotu v novoborském Grandhotelu Pražák 2. ročník týdenního mezinárodního šachového turnaje G-Team Open Nový Bor 2011. Suverénem hlavního turnaje byl favorizovaný mezinárodní mistr Pavel Šimáček, který nasbíral v devíti kolech 7,5 bodu a obsadil samostatné první místo.

Šachy - ilustrační foto | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Pavel Šimáček, mistr republiky z roku 2009, je bývalým reprezentantem novoborského extraligového týmu a neskrýval, že i to byl jeden z důvodů, proč si přijel do Nového Boru zahrát. Na domácí zbylo stejně jako vloni až stříbro, o které se postaral mezinárodní mistr Lukáš Klíma. "Jsem v podstatě spokojený.

S Pavlem Šimáčkem jsem remizoval a s ostatními soupeři jsem holt ztratil o jednu remízu více než on, to se nedá nic dělat," komentoval své vystoupení člen mistrovského celku.

Bronz si odváží do Polska Boguslaw Latas. Mezi seniory kraloval Jevgenij Golcman, nejlepší dívkou a zároveň i juniorem, byla Anna Iwanowová, která hostuje v nedalekém Liberci za extraligové družstvo mládeže. "S průběhem turnaje jsme spokojeni," prohlásil ředitel turnaje Viktor Novotný.

"Pro nás je důležité, že účastníkům se tu líbilo a mnozí přislíbili přijet i příští rok. To je dobrý signál." Hlavního turnaje se účastnilo 86 hráčů z osmi zemí, celková účast společně s doprovodnými turnaji se blížila dvěma stovkám. "Proměsto je taková akce vždy přínosem a já doufám, že tu mezinárodní turnaj budeme mít i příští rok," zhodnotil vydařený festival starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Dění v hracím sále i v přilehlé restauraci, kde byl po celý turnaj připraven přímý přenos nejlepších partií, které byly zároveň vysílány i na internet, sledovaly o posledním dni turnaje kamery České televize.

Reportáž v rámci pořadu V šachu (premiéra 5.3. na ČT4 Sport) zmapuje nejen samotný turnaj, ale šachy v Novém Boru obecně – přes dvojí vítězství extraligy či úspěchy na Evropském klubovém poháru, až po Novoborský šachový server, který je s téměř 4 000 návštěvami denně nejsledovanějším šachovým serverem v Česku.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Olomoucký stoper Uroš Radakovič u míče v utkání s Jabloncem
Olomouc - Jablonec 0:0, souboj týmů z čela tabulky branku nepřinesl

Ani jeden tým gól nedal, oba si však v desátém kole fotbalové ligy prodloužily sérii bez porážky. Domácí nováček z Olomouce na sedm utkání, Jablonec po remíze...  celý článek

Kajakář Ondřej Tunka u řeky Jizery doma na Malé Skále.
Mistr světa z Malé Skály. Zní to pořád trochu neuvěřitelně, říká Tunka

Sedíme u řeky Jizery, kolem zlátnoucí stromy a strmé skály. Je po sezoně a ve vodáckém středisku, v létě plném lidí, panuje naprostý klid. „Vidíte támhlety...  celý článek

Filip Mrůzek
Turnaj na Ypsilonce vyhrál Mrůzek před celkovým vítězem Lieserem

Závěrečný turnaj golfové CzechOne Tour na hřišti Ypsilonka u Liberce vyhrál Filip Mrůzek. Pohár si zajistil výkonem 66, tedy šest pod par.   celý článek