Pavel Hynek vede coby nový trenér Liberce první trénink.

Pavel Hynek vede coby nový trenér Liberce první trénink. | foto: ČTK

Liberečtí hokejisté padli. Kouzlo trenéra Hynka zlomila pražská Slavia

• 0
Hokejisté Liberce dokázali ve dvou zápasech pod vedením nového kouče Pavla Hynka vyhrát 6:3, ale v úterý zase spadli z vítězné vlny na zem. V Praze jeho kouzlo pominulo. Bílí Tygři padli po boji se Slavií těsně 3:4 a jejich snaha o vzestup tabulkou vzhůru a stíhání Karlových Varů dostala další ránu.

Liberečtí opět nezlomili prokletí třetího úspěšného zápasu v řadě. Dvakrát po sobě dokázali v letošní sezoně pokořit soupeře jen třikrát a třetí vítězný krok ještě nebyli schopni oslavit.

Domácí Slavia položila základ ke své výhře v první dvacetiminutovce dvěma údery během 43 vteřin. V 8. minutě využila po ráně Komy dvojnásobnou přesilovku po postupném vyloučení tří (!) klíčových libereckých beků Čakajíka, Šticha i Výtiska a po chvíli v pokračující početní převaze 5 na 3 vstřelil druhý gól svěřenců kouče Růžičky Krenželok.

Naději přinesl Bílým Tygrům po pěti minutách druhé části v přesilovce šikovnou dorážkou útočník Bulík, slovenská posila, ale domácí hokejisté díky Hertlovi rychle odpověděli a opět si vybudovali dvoubrankový náskok.

Hosté se však nevzdali a další početní výhodu využil po parádní individuální akci Pospíšil, jenž přišel pod Ještěd právě ze Slavie.

Snahu Severočechů o vyrovnání utnul ve 49. minutě po brejku a přečíslení svým druhým gólem v zápase Hertl, ale v čase 57:15 zdramatizoval bitvu gólem liberecký bek Čakajík. V power-play předvedli Tygři obrovský závar, ovšem Slavia s vypětím všech sil hrozbu přečkala a po výhře 4:3 oslavila tříbodový zisk.

V pátek zamíří liberečtí hokejisté opět ven: ve 45. kole budou od 17.30 bojovat proti domácímu Zlínu, jemuž patří v extraligové tabulce druhá příčka.