Krajské finále 17. ročníku McDonald´s Cupu, největšího fotbalového turnaje pro...

Krajské finále 17. ročníku McDonald´s Cupu, největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Na stadionu U Nisy bojovali malí fotbalisté ve finále McDonald's Cupu

• 0
Osm nejlepších týmů z okresních kol v pátek urputně zápolilo na umělé trávě libereckého stadionu U Nisy v krajském finále 17. ročníku McDonald's Cupu, největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol.

V kraji se do této obří akce zapojilo okolo pěti tisíc malých fotbalistů.

V hlavní kategorii B (4. a 5. třída) triumfoval tým ZŠ Vrchlického Liberec, který si tak díky dvěma výhrám a jedné remíze zajistil postup na prestižní celorepublikový vrchol McDonald's Cupu s názvem Svátek fotbalu v červnu v Uherském Hradišti.

V dalším pořadí se seřadily ZŠ Špičák Česká Lípa, ZŠ Studenec a ZŠ Pasířská Jablonec nad Nisou. Nejlepším střelcem této kategorie byl až po dodatečném rozstřelu David Horňáček ze ZŠ Vrchlického.

V mladším áčku (1.-3. třída) se hrálo "jen" o titul krajského přeborníka a také slavilo družstvo z Liberce. Skupinou prošly bez porážky fotbalové naděje ZŠ Dobiášova.

Za nimi skončili žáci ZŠ Rovensko pod Troskami, ZŠ Mozartova Jablonec nad Nisou a ZŠ a MŠ Bohumila Hynka Cvikov.

Nejlepším kanonýrem se stal s devíti góly Petr Papoušek z vítězného celku, nadaný syn bývalého libereckého záložníka.

"Ve finále se opět objevilo plno šikovných nadějí, úroveň byla velice dobrá a liberecké týmy vyhrály zaslouženě. Byly nejlepší," uvedl Michal Polman, ředitel turnaje.

Ceny a poháry předávali prvoligoví fotbalisté libereckého Slovanu Djika Douglas a Vladimír Coufal.