Stolní tenis - ilustrační foto

Stolní tenis - ilustrační foto | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Stolní tenisté Liberce na lídra extraligy z Králova Dvora nestačili

• 0
Stolní tenisté SKST S. P. M. Liberec přivítali v domácím prostředí jednoho z největších favoritů na zisk letošního mistrovského titulu a současný vedoucí celek extraligy Sokol Králův Dvůr. Severočeši ve čtvrtfinále Českého poháru neměli nárok a favoritovi podlehli jednoznačně 0:10.

Hosté dali jasně najevo, že nehodlají liberecký tým, který vede první ligu, druhou nejvyšší domácí soutěž, nijak podcenit a přijeli v nejsilnější sestavě. "Do utkání jsme vstupovali jako jasní outsideři. Úspěchem by pro nás byl každý set," řekl před utkáním kapitán Liberce Josef Medek.

Netrvalo dlouho a připsal si jej hned v úvodní dvouhře Macela. Cenný byl dvojnásob, jelikož jej uhrál proti pětinásobnému mistru České republiky Radku Košťálovi.

Hned vzápětí dovolil Medkovi další set i Štěpánek. Hosté ale bez větších problémů kontrolovali hru. Diváky bavila jejich kontratopspinová hra až pět metrů za stolem, kdy v akrobatických pozicích vraceli téměř ztracené míčky. Hosté navýšili vedení už na 7:0, když Jahoda nestačil na oba své soupeře - reprezentanta Jančaříka a Košťála.

"Mrzí mě, že jsem chytil virózu a nemohu podat stoprocentní výkon," litoval Martin Jahoda. V závěrečné sérii bylo k vidění velké drama, když Macela "dusil" svým aktivním blokem a riskantní hrou Štěpánka.

Ten ale prokázal svou kvalitu a zkušenosti a otočil pátý set, ve kterém již prohrával 2:5. Utkání tak skončilo hladkou výhrou Králova Dvora 10:0.

"Pro náš klub to byl výjimečný zápas a opět velký zážitek vidět v akci jeden z nejlepších českých týmů. Naši hráči, ač vévodí první lize, na soupeře nestačili. Přesto předvedli výborné výkony a diváci si jistě přišli na své při dlouhých topspinových výměnách," konstatoval Martin Protiva, manažer libereckého klubu stolního tenisu.

Témata: Sokol, Stolní tenis