Vizualizace skleněné plastiky  pro Síň slávy českého pivovarství.

Vizualizace skleněné plastiky pro Síň slávy českého pivovarství. | foto: sklářská škola Nový Bor

Studentka navrhla skleněnou trofej pro nejlepší pivovarníky

  • 0
Velký úspěch si připsala Vyšší odborná a střední škola sklářská v Novém Boru. Zdejší studentka Marie Jindrová zvítězila v soutěži o tvorbu skleněné trofeje, kterou se oceňují laureáti Síně slávy českého pivovarství.

Plastika ze tří druhů masivního skla vyhrála v konkurenci dalších čtyřiceti uměleckých děl v rámci studentské soutěže, kterou vyhlásil Český svaz pivovarů a sladoven.

„Je to pro nás prestižní záležitost, podobné ocenění našich studentů přispívá k dobrému jménu školy a zvyšuje zájem o ni,“ podotkla ředitelka školy Ilona Jindrová (shoda příjmení se studentkou je náhodná). Plastika zatím existuje pouze v podobě 3D návrhu a teprve vznikne ve školní dílně.

Skleněná plastika

Porotu zaujalo, že studentka ve svém návrhu respektovala prvky pivovarského a sladařského oboru. Pětatřiceticentimetrová trofej je vyrobena ze tří kusů masivního, broušeného, posléze lepeného skla. Na zadních stranách střední části je dekor stylizovaného ječmene a pod povrchem horní části je laserem vypáleno logo svazu pivovarníků. Autorka si za své dílo odnesla šek na 15 tisíc korun.

Vítězná trofej bude předána na Svatováclavské slavnosti českého piva, která se koná každoročně ve druhé polovině září.

„Naše předsednictvo se rozhodlo vytvořit novou podobu ocenění pro laureáty Síně slávy. Proto jsme se spojili se sklářskou školou v Novém Boru a společně vyhlásili soutěž pro studenty. Jejich úkolem bylo vytvořit umělecké dílo, které se inspiruje slovy historie, úcta, prestiž,“ vysvětlil František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven.

Marie Jindrová (vpravo) spolu s dalšími oceněnými studentkami.

Úspěch Marie Jindrové není prvním, kterým o sobě novoborská škola dala vědět. Není to ani týden, kdy zdejší studentka Magdaléna Nešněrová získala prestižní titul Nejlepší student, který oceňuje studenty za jejich výjimečnost, studijní i mimoškolní aktivity.

Magdaléna zabodovala v soutěži díky svým aktivitám, které zahrnují uměleckou výtvarnou a designérskou tvorbu, herectví, moderování, literární tvorbu, fotografování, hru v kapele i netradiční sporty jako kiteboarding, wakeboarding, snowboarding, speedminton, nebo Stand up paddle boarding.

Úspěšně se účastnila výtvarné soutěže na téma holokaust Jom-Ha-Šoa. Má za sebou vedení několikadenních ryteckých workshopů pro skupiny studentů z Harmony School of Fine Arts and Technology v Houstonu a Texasu.