SRÁŽKA S BRANKÁŘEM. Plzeňský bijec Radek Duda (v modrém) se střetl s libereckým

SRÁŽKA S BRANKÁŘEM. Plzeňský bijec Radek Duda (v modrém) se střetl s libereckým gólmanem Tomášem Vošvrdou a puk proletěl až do sítě. | foto: ČTK

Tragický večer Liberce: v Plzni dostali Tygři rekordních deset gólů

• 0
Hokejisté Liberce včera zažili rekordní večer. Ovšem v tom nejhorším slova smyslu. V Plzni dostali deset gólů, což se jim během deseti let v extralize ještě ani jednou nestalo.

Zápas, na který budou chtít Bílí Tygři co nejrychleji zapomenout, skončil 4:10. "Liberec nepřijel bránit a to se nám líbí," pochvaloval si plzeňský hrdina zápasu Radek Duda, který si proti Tygrům připsal pět kanadských bodů.

Krutá prohra přitom pro Liberec přišla po předchozích čtyřech výhrách a vysokém pátečním vítězství 8:2 nad Kladnem. Včera však bylo všechno úplně jinak.

Smutným hrdinou zápasu byl liberecký brankář Tomáš Vošvrda, který tentokrát dostal prostor místo Marka Pince. Vysoký robustní gólman si vypil pověstný kalich hořkosti až do dna: dochytal zápas až do konce, aniž by byl střídán.

Přitom se nedá říct, že by inkasované góly byly Vošvrdovým dílem. Naopak bez něj Tygři mohli prohrát ještě vyšším rozdílem. Příkladem budiž poslední vteřiny druhé třetiny, kdy zázračným zákrokem hokejkou zabránil ve skórování Stránskému, jenž měl před sebou už prázdnou branku.

Liberec doplácel spíš na naivní hru v obraně. Chtěl s rozjetou Plzní hrát až příliš otevřenou partii a to se mu vymstilo. Domácí často chodili do přečíslení a po chybách Tygrů se valili na libereckou branku jako lavina. Ve druhé třetině to vypadalo spíš jako plzeňská exhibice než jako vážný hokejový zápas.

Gólové hody předznamenala úvodní branka plzeňského St. Pierrea, který se trefil už v jedenácté vteřině zápasu! "Byl to pro nás šťastný gól, který zápas dost ovlivnil," řekl plzeňský útočník Pavel Vostřák.

Liberec to však na kolena hned nesrazilo a dokázal dvěma góly utkání otočit na 2:1. Ještě do první přestávky však hosté šli do vedení 4:2 a začali řádit. Po druhé třetině už byl Liberec na ručník: dostal pět gólů a z jeho pohledu to bylo už 3:9! V závěrečné části už se zápas jen dohrával a Plzeň se nakonec tři minuty před koncem dočkala rekordní desáté trefy.

Takový příděl ještě Bílí Tygři v extralize nikdy nedostali. Nejvíc gólů jim dosud uštědřila pražská Slavia, to však bylo už téměř před deseti lety, kdy Liberec podlehl doma Slavii 0:9...