Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Troskách nepůjde proud. Přijdu o desetitisíce, zuří místní hoteliér

  8:13aktualizováno  8:13
Hrad Trosky a jeho okolí bude v srpnu na dva dny bez elektřiny. Způsobuje to problémy zejména hotelům, nefungující elektřina omezí hlavně pohodlí hostů. Dva dny bez elektřiny jsou podle slov majitele hotelu Trosky pro hotel katastrofální.

Trosky, oblíbený cíl turistů z Česka i zahraničí. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

"Je hloupé, že to je takhle uprostřed sezony. Dostaneme sice oznámení předem, ale i tak je to bezohledné," řekl majitel hotelu Trosky Miroslav Adamec. "Nemůžu točit pivo, vařit a nápoje můžeme chladit jen hodně omezeně."

Lahve s pitím bude muset chladit ve sklepě a uvařit zvládne jen jedno jídlo. "Škoda půjde do desetitisíců a to je v letošní sezoně, kdy se střídá horko a povodně, obrovská škoda," dodal.

Podle mluvčí skupiny ČEZ Šárky Beránkové je ale oprava nutná.

"V okolí Trosek budeme měnit úsekové odpojovače, které jsou rozbité. Oprava je plánovaná a kdybychom ji neudělali, mohla by nastat havárie," odůvodnila Beránková.

Hoteliér Adamec požádal firmu, aby opravu přesunula na podzim, kdy je hrad ve všedních dnech zavřený a ani hostů proto není v hotelu tolik.

"Slušně mě žádali o pochopení a vysvětlovali, že to vždycky někoho zasáhne. Nakonec stejně řekli, že opravu přesunout nemůžou," popsal Adamec.

Podle něj by ale příště mohli technici pracovat v turistické sezoně v oblasti, která není uprostřed Českého ráje.

"Navíc nechápu, proč musí odstávka trvat od osmi do osmnácti hodin, měli by se naučit vstávat ve tři hodiny ráno a pracovat v době, kdy to nikoho neomezuje," rozčílil se Adamec.

Beránková oponuje, že se vždycky najde někdo, komu nebude termín odstávky vyhovovat. "Firmy zase potřebují, abychom dodávku proudu přerušili v době celozávodní dovolené, nedá se vyhovět každému," vysvětlila Beránková.

Navíc je podle ní terén kolem hradu Trosky v zimě nepřístupný, proto tam není možné udělat v tu dobu údržbu. "S panem Adamcem jsme se nakonec domluvili," uvedla Beránková.

Její slova troskovický hoteliér potvrdil. "Byl bych rád, kdyby nad tím trochu přemýšleli pro příště, určitě se dá vybrat místo, kde nebude odstávka vadit tolik," uzavřel.

Autor:


Nejčtenější

Na vrcholku Ještědu hořel les, hasiči nasadili vrtulník a letadlo

Požár lesa na Ještědu pomáhají hasit i letadla (13.8. 2018).

Stovka hasičů likvidovala šest hodin požár na vrcholku Ještědu. Vzplanul zde lesní porost. Kvůli svažitému terénu...

Ať prezident počká. Rada nejdřív chválil tým: Můžeme soupeřit s každým

Jablonecký trenér Petr Rada huláká na své svěřence během utkání proti pražské...

Dorazil mezi novináře, pustil se do hodnocení zápasu a vtom mu začal vyzvánět telefon. „Omlouvám se, to je prezident....Nechci dělat mizernou mouku, říká mlynář a chce prorazit do řetězců

Dosud zákazníci mouku z mlýnu Daniela Pernera nemohli koupit v maloobchodech....

Nechci být nejlevnější, ale nejlepší. Krédo, které provází majitele mlýna ve Svijanech Daniela Pernera už řadu let. A...

Liberecké ANO chce zbourat bazén a stavět nový. Babiš mluví o ptákovině

Problémy bazénu způsobují vysloužilé technologie.

Zbourat libereckou plaveckou halu a postavit s pomocí státní dotace novou v městském Sport parku, do něhož patří také...

Simonova vila v Liberci vstala z mrtvých, zachránil ji Vojtěch Pražma

Vila v Liberci vyrostla v letech 1926-1929 v zahradě mezi dnešní Husovou a...

Dvacátá léta byla dobou mnoha stylů. Jedním z nich byl art deco vycházející ze secese, který si pohrával se stylizací...

Další z rubriky

Dubček je náš. Rok 1968 je stále patrný v ulicích kraje

Dělostřelecká ulice

Zabílili je hned dvakrát: poprvé po válce, kdy musely z ulic zmizet německé vývěsní štíty a reklamy. Podruhé po srpnu...

V srpnu 1968 přežil v Desné ohnivé peklo a zachránil hořící ženu

Miroslav Jeník vzpomíná na dramatické události v srpnu 1968.

Všichni svatí stáli 21. srpna 1968 při Miroslavu Jeníkovi, když jel se svým bratrem Ladislavem a Rudolfem Šourkem v...

V galerii se zpívá jako v bazénu. Liberec hledá lepší koncertní síň

Kostel Máří Magdalény v Liberci

Už řadu let upozorňují pěvecké spolky z Liberce i hudební profesionálové na to, že stotisícovému městu chybí kvalitní...

Najdete na iDNES.cz