Takto mělo podle původní vizualizace vypadat nové nákupní centrum ve středu...

Takto mělo podle původní vizualizace vypadat nové nákupní centrum ve středu Jablonce. | foto: Crestyl Management

V Jablonci lze nakoupit jen u Vietnamců, na obchodní dům není elektřina

  • 17
Jablonecké zastupitelstvo prodloužilo o dva roky smlouvu investorovi, který chce ve městě postavit nové obchodní centrum. Na otevření velkého nákupního centra totiž v Jablonci zatím není dost elektřiny. Rozvodné stanice mají naplněnou kapacitu a nová transformovna zatím chybí.
Reklama

"Sice nevěřím, že to bude za dva roky stát, ale přál bych si to. Kdyby tu totiž neprodávali Vietnamci, tak v Jablonci nic nekoupíme," poznamenal zastupitel Václav Vostřák.

Obchodní domy a možnosti nákupu se v Jablonci soustřeďují v okrajové části Mšeno nedaleko přehrady. V bývalém obchodním domě Jabloň v centru města prodávají právě Vietnamci. Firma Crestyl chce Jabloň zbourat a na jejím místě postavit nový obchodní dům Central.

Jenže Jablonec se s nedostatkem elektřiny potýkal, už když chtěl postavit Kaufland u sídliště Žižkův Vrch. To se nakonec podařilo vyřešit, pro dalšího velkého odběratele už ale ve městě elektřina není (více zde).

"Podle informace z ČEZu budeme připojeni na novou transformovnu až v roce 2013. Proto jsme požádali vedení města, aby nám prodloužili smlouvu o dva roky," uvedl Tomáš Klíma ze společnosti Crestyl.

V Centralu se bude podle projektu nacházet šedesát obchodů podobného typu jako jsou v nákupních centrech v Liberci. "Kromě obchodů zde budou restaurace, butiky, banka a místo by tam měli najít i drobní živnostníci," poznamenala mluvčí jabloneckého radnice Markéta Hozová. Stavba třípatrového obchodního domu má trvat zhruba rok a půl.

Obchodní dům měl stát už loni

Reklama

Podle původních plánů však měla být stavba hotová již v roce 2011. První prodloužení projektu si vynutila hospodářská situace na konci roku 2009 (o sporech kolem stavby čtěte zde). Zástupce investora Tomáš Klíma proto zastupitele ujišťoval, že nová obchodní galerie skutečně vznikne.

"Už jsme zde proinvestovali hodně peněz. Obchodní domy typu Kaufland už máte. My chceme přivést ty značky, které zde nejsou. Měly by být pod jednou střechou," řekl.

Obchodní dům by měl také vyřešit problém s parkováním. Ve spodní části stavby vznikne obří parkoviště pro 228 aut.

"Parkoviště bude sloužit jak návštěvníkům obchodního domu, tak pro milovníky divadla. Galerie totiž úplně zruší současné parkoviště za bývalou Jabloní pro devadesát aut," upřesnil místostarosta Jablonce Petr Vobořil.

Reklama
Sdílet článek Facebook Twitter Google Plus
Reklama

17 příspěvků v diskusi

Reklama