Liberečtí hokejisté ve Zlíně dvakrát vedli, ale body nepřivezli

10:04aktualizováno  10:04
Hokejisté Liberce v letošní sezoně nad Zlínem ve všech třech vzájemných zápasech zvítězili, ale v pátek už narazili. V utkání 45. kola extraligy prohráli na ledě druhého týmu tabulky 3:6 a na dvanácté Karlovy Vary dál ztrácejí sedm bodů. Z posledního místa se k nim navíc přiblížil na rozdíl dvou bodů Chomutov.

Zlínský útočník Jaroslav Balaštík (vlevo) v souboji se slávistou Tomášem Mickou | foto: Dalibor Glück, MAFRA

"Příčinu porážky vidíme v našich častých vyloučeních, způsobených i nedisciplinovaností. Dostali jsme se do problémů co se týče složení obrany. Jednak vyloučením Šticha za souboj do konce zápasu, pak zraněním dvou obránců Dernera a Šimka a naše hra dozadu tím byla oslabená," tvrdil Milan Černý, asistent libereckého trenéra.

Bílí Tygři přitom začali ve Zlíně pořádně zostra. Kapitán Nedvěd přejel útočnou modrou, vypálil a už po 13 vteřinách trefil přesně levý horní růžek. Pak se hrálo ještě minutu a gól potvrdil až videorozhodčí. Domácí rychle srovnali, ale v 7. minutě poslal hosty do dalšího vedení Filippi. Zlínští však na přelomu první a druhé části otočili v přesilovkách skóre.

Liberecký Pospíšil ještě stačil ve 39. minutě dál gól na 3:3, ovšem ve třetí třetině už zařídilo třemi údery výhru Zlína zkušené duo Balaštík - Leška.

"Zápas jsme měli dobře rozehraný a za stavu 3:3 jsme mohli sahat po bodech. Dalším zbytečným vyloučením jsme se oslabili a početní výhody Zlína nás nakonec popravily," podotkl Černý.

V neděli hrají hokejisté Liberce od 17.00 doma s Třincem.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Milan Kerbr
Liberecký hrdina Kerbr: Mluvit o pohárech si netroufám

Vstřelil dva góly, na jeden přihrál. Obránce Milan Kerbr byl hlavní postavou fotbalistů Liberce při domácí výhře 3:0 nad Duklou. „Byl to pro mě šťastný zápas....  celý článek

Tyler Redenbach v dresu Liberce
Redenbach se vrátil do Liberce po 16 letech: Město je stále stejné

Teprve před několika dny se stal útočnou posilou hokejového Liberce a už má za sebou dva zápasy v tygřím dresu. Zatímco v páteční premiéře musel kanadský centr...  celý článek

Olomoucký stoper Uroš Radakovič u míče v utkání s Jabloncem
Olomouc - Jablonec 0:0, souboj týmů z čela tabulky branku nepřinesl

Ani jeden tým gól nedal, oba si však v desátém kole fotbalové ligy prodloužily sérii bez porážky. Domácí nováček z Olomouce na sedm utkání, Jablonec po remíze...  celý článek